Ratowniki z Olka! UWM :)

Katedra Medycyny Ratunkowej poleca Chomikuj.pl Największa baza testów w Internecie


#1 2015-08-17 20:18:28

Yoka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-10
Posty: 12
Punktów :   

Siłownia dla kobiety?

Witajcie. Coraz więcej dziewczyn chodzi do siłowni i o ile w większych miastach to nikogo nie dziwi o tyle w mniejszych ośrodkach budzi co najmniej zdziwienie (tak - nadal! tam świat się chyba zatrzymał) Ja akurat nie mam z tym problemów i często zastanawiam się dlaczego tak się dzieje, przecież każdy z nas chce dbać o sylwetkę i mieć po prostu ładne, jędrne ciało. Jako osoba początkująca na siłowni czuję się troszkę zagubiona i liczę że na forum ktoś rozwieje moje niektóre chociaż wątpliwości. Po pierwsze temat odżywiania. Skąd mam wiedzieć jak prawidłowo przygotowywać posiłki i jak kaloryczne mają być? Jedzenie w kółko makaronu versus ryżu & kurczaka robi się już nudne. :-) Po drugie - odżywki. Czy kobiety też mogą przyjmować odzywki na przyrost masy mięśniowej? W moim najbliższym gronie nikt nie wie, a z drugiej strony czuję się bardzo zachęcona do zakupienia Mutant Mass za sprawą tych opinii https://www.bcaa.pl/pvl/mutant-mass/opinie.html Zdaje sobie sprawę oczywiscie, "że nie od razu Rzym zbudowano", nie chce przesadzić w żadną ze stron. Chce małymi kroczkami dojść do wymarzonej formy, uważam, że trochę mięśni nie zaszkodzi.

Offline

 

#2 2015-09-07 09:59:09

erka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: Siłownia dla kobiety?

Witaj. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości, to myślę, że najlepiej udać się po poradę odnośnie odżywiania do dietetyka. Co do odżywek i masy mięśniowej tu pewnie coś pomoże trener personalny (zwykle dostępny przy każdej większej siłowni). Jeśli nawet nie doradzi wyborze odzywki to z pewnością odpowiednio 'ustawi' ćwiczenia. Co do kwestii postrzegania dziewczyny na siłowni, to może i jest to dla większości osób dziwne, ale jak piszesz - coraz więcej dziewczyn wychodzi "na zewnątrz" ze swoimi problemami i to (świadomość społeczna) się mimo wszystko zmienia. Nawet mieszkanki małych miejscowości czy wsi nie chcą mieć przecież fałd tłuszczu na brzuchu czy udach. :-) Inna sprawa, to taka, że czasem ćwiczenia i dieta nie pomagają (mój przypadek). Wtedy, albo kobieta jest zmotywowana do walki z kilogramami w inny sposób, albo daje sobie spokój (najczęściej jednak sobie odpuszcza). Ja co prawda jestem już zdecydowana na kriolipolizę w Warszawie, bo moim zdaniem ten zabieg da najlepszy efekt. Nie ukrywam że poniższe zdjęcia mnie najbardziej przekonują (liczę na podobny skutek):
http://lasercare.pl/system/html/krio_2-0818c46f.jpg
Oczywiście ktoś mógłby stwierdzić, że rozstępy na brzuchu i nadprogramowe kilogramy to nie jest aż taki wielki problem, jednak to jest olbrzymi problem, szczególnie dla kobiet, które nigdy czegoś takiego nie miały, a na przykład po ciąży czują się nieatrakcyjne, po prostu brzydkie. Takim osobom ten problem może odbierać radość życia, a to już krok do poważniejszych rzeczy (np. depresji).
Reasumując moją wypowiedź, uważam, że warto robić to co poprawia nam samopoczucie i podnosi samoocenę. Siłownia, zabieg korygujący jakąś wadę, czy cokolwiek innego. Ważne jest chyba to, żeby nie przejmować się opinią innych (a przynajmniej nie aż tak bardzo). Nikt przecież nie siedzi w naszej skórze, czy głowie i nie zrozumie tego co przeżywamy. A poza wszystkim, jak już napisałam powyżej - opinia ludzi też jest zmienna.

Offline

 

#3 2016-03-14 17:39:33

justysia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: Siłownia dla kobiety?

Może doradzicie mi.
Mamy taki mały spór z moją Połówką. On się upiera, że jesteśmy w stanie wygospodarować pomieszczenie w piwnicy i urządzić w niej mini siłownie.  Choć widzę lepsze zastosowanie dla takiego pomieszczenia (czytaj: garderoba na przykład), ale pal licho, bo ja sobie pomyślę, że taki sprzęcior http://www.redcoon.pl/c03010100-Trena%C5%BCery będzie stał w domu.  On chce kupić "co najmniej" trenażer i orbitrek, myśli tez o wioślarzu to się trochę martwię czy nam się podłoga nie zarwie? Ile coś takiego waży? Poważnie się nad tym zastanawiam. Druga sprawa - czy to w ogóle jest dobry pomysł? Czy ma ktoś może jakieś urządzenia do ćwiczeń u siebie w domu, a jeśli tak to jak często ćwiczycie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl