Ratowniki z Olka! UWM :)

Katedra Medycyny Ratunkowej poleca Chomikuj.pl Największa baza testów w Internecie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-12-08 16:14:09

 janina

Użytkownik

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 302
Punktów :   

obóz zimowy

z nowych informacji: mamy do podpisania umowy pomiędzy uniwerkiem a nami
oto treść umowy:

dane personalne (nie chce mi sie wszystkie przepisywac, to jest mało ważne), rektor to zleceniodawca, my to wykonawca

paragraf 1
w związku z realizacją zadania - obóz sprawnościowy (źródło finansowania 502-1500) zleceniodawca kierujue wykonawce do udziału w obozie sprawnościowym z elementami ratownictwa w dniach 10-20.01.2013 w celu zaliczenia obowiązkowych godzin dydaktycznych (akceptowany środek transportu) PKP + PKS

paragraf 2
1. wykonawca zobowiązuje się do wykonania zadania, o którym mowa w paragrafie 1
2. zleceniodawca zwróci wykonawcy koszty podróży i pobytu, zgodnie z przepisami określającymi wysokość oraz warunki ustalenia należności przysługująych pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju lub poza jego granicami do wysokości dofinansowania pzyznanego zgodnie z wnioskiem
3. wypłata świadczenia, o którym mowa w pkt 2 nastąpi po potwierdzeniu wykonania przez zleceniobiorcę zadania określonego w paragrafie 1 przez osobę upoważnioną do dysponowania środkami finansowymi, z których pokryte zostaną koszty podróży i pobytu
4. wykonawca jest zobowiązany przedtawić zleceniodawcy rozliczenie kosztów podróży i pobytu, dokonane zgodnie z przepisami skazanymi w pkt 2, w terminie 14 dni od zakończenia podróży
5. brak rozliczenia kosztów zgodnie z pkt 4 jest równoznaczny z oświadczeniem wykonawcy, że nie poniósł żadnych kosztów związanych z wykonaniem zadania

paragraf 3
wszelkie zmiany w treści umowy wymagają formy pisemnej

paragraf 4
w sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy kodeksu cywilnego

paragraf 5
sprawy wynikłe na tle niniejszej umowy rozstrzygał będzie sąd właściwy miejscowo dla zleceniodawcy

paragraf 6
umowę sporządzono w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron

podpis wykonawcy, podpis zleceniodawcy


tak to wygląda, mi się ta umowa nie podoba, jest strasznie ogólna, niespójna, sporządzona nie tak jak było mówione, jak coś potem to uniwerek może sie bronić taką umową bo ją podpisaliśmy, a co mówili to nie jest formalnym dokumentem.. więc krótko mówiąc moga nas zrobić w jajo.

generalnie moje wątpliwości:
1. wg tej umowy, to my płacimy a dopiero potem uwm nam zwróci kase, a to oznacza ze musimy pobierac za wszystko faktury a przynajmniej paragony (nie wiem czy paragon ma właściwości formalne) i potem się będziemy rozliczac.. nie tak było mówione
2. wg tej umowy podróż i pobyt pokrywa uwm, a wyciągi? są drogie, a nie ma tego ujętego w umowie..
3. nie mamy drugiego egzemplarza umowy
4. gdzie są przepisy o finansowaniu o których mowa w umowie?
5. co z osobami, które nie mają pieniędzy na obóz?

w odpowiedzi dostałem odp:
- mamy podpisać umowy, zostaną skserowane i podpisane przez dziekana i dostaniemy je wtedy
- nic nie będziemy brać ani płącić wcześniej
- osoby z mojego pkt 5 mają się indywidualnie kontaktować z katedrą

tak czy siak jest jeszcze troche do wyjaśnienia, umowy mamy podpisać do wtorku najpóźniej, im wcześniej tym lepiej, czy Wy macie jakieś wątpliwości? piszcie jasno i zrozumiale co Wam się nie podoba w tych umowach, ja pójdę w poniedziałek do katedry to wyjaśnic i dlatego chcę zebrać wszystkie wątpliwości

czekam na odpowiedź, mam nadzieję że ktoś mi odpisze, bo często i gęsto jest tak, że czytacie i nic nie dopowiadacie... to nie jest tylko mój interes, żeby to załatwić, ale nas wszystkich, więc weźmy w tym udział wszyscy

Offline

 

#2 2012-12-08 18:09:13

Quba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 117
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Zadałeś dobre pytania nic dodać nic ująć, w odpowiedzi dostałeś "NIC" wiec popieram twoje wątpliwości i czekam na spójną odpowiedź...

Offline

 

#3 2012-12-08 19:43:38

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 40
Punktów :   

Re: obóz zimowy

czyli ile mamy zaplacic za oboz?

Offline

 

#4 2012-12-08 19:57:33

myszakia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 109
Punktów :   

Re: obóz zimowy

ja już nie ogarniam, ja tej umowy nie czytałam zbytnio, podpisałam na polecenie Janinki

Offline

 

#5 2012-12-08 23:10:45

 lesiu

Użytkownik

1450221
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 121
Punktów :   

Re: obóz zimowy

maja podac cene obozu jaka mamy zaplacic i tyle konkretna suma np 250  na reszta niech powiedza ze mamy miec wyjebane i o

Offline

 

#6 2012-12-09 01:56:46

 capulla

Użytkownik

6637398
Call me!
Skąd: Górzno k. Brodnicy
Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 111
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Janin wg. nie te paragony są równoznaczne co faktury itd. jak moja mama jezdzi np. na szkolenie to dostaje zwrot kosztów transportu za PKS czy PKP i okazuje tylko bilet, w naszym przypadku chyba mozna by bylo sie dogadac z ludzmi od wyciagu aby sporzadzili dla kazdego z nas fakture a zeby nie bylo, kochany dziekanat.. a co do tych przepisow o dofinansowanieu to sie zgodze jak nic.. kurna, slyszalem ze podobno odsylaja z kwitkiem ludzi od nas, kurna nie kazdy moze sobie pozwolic aby na raz wylozyc 300 zl a jesli moga to nadwyreza budżet na jakis czas. tak czy tak przejebane...

Offline

 

#7 2012-12-09 10:30:28

hayencka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-10
Posty: 32
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Jak dla mnie to z tego wynika, że musimy wylozyc wiekszosc (!) kasy (no bo koszty pobytu i podrozy to chyba wiekszosc kwoty?) za oboz. Po "wykonaniu zadania" zostanie ona zwrocona. A jakie sa warunki wykonania zadania? Obecność, uzyskanie pozytywnej oceny? Mogliby to okreslić, chociaz to pewnie czepialstwo:P Co obejmuja koszty pobytu? Zakwaterowanie, żarcie? To też mogliby sprecyzować. Ogólnie umowa jest mało szczegółowa. No i przedstawienie kosztów też by się przydało. Aha i jeszcze co z kosztami za wypożyczanie sprzętu, dojazd na stok czy tam gdzie. Wchodza w koszty pobytu?

Ostatnio edytowany przez hayencka (2012-12-09 10:32:11)

Offline

 

#8 2012-12-09 10:42:45

 Nola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-23
Posty: 29
Punktów :   

Re: obóz zimowy

W piątek ja i Monia doszłyśmy do takich samych wniosków jak Janina. Jeśli chodzi o wyłożenie kasy i późniejsze staranie się o jej zwrot to nie ma takiej opcji

Offline

 

#9 2012-12-09 13:34:07

 Super Tracz

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 248
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Czemu nie ma z dziekanatu jakiejś osoby w delegację do nas? Łatwiej, szybciej i prościej byłoby się jakoś dogadać słownie, ktoś powinien z nami przyjść i porozmawiać o tym obozie... Tak myślę.

Offline

 

#10 2012-12-09 13:41:17

Quba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 117
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Super Tracz napisał:

Czemu nie ma z dziekanatu jakiejś osoby w delegację do nas? Łatwiej, szybciej i prościej byłoby się jakoś dogadać słownie, ktoś powinien z nami przyjść i porozmawiać o tym obozie... Tak myślę.

Bo byśmy go zagadali 28 głosami na raz?

Offline

 

#11 2012-12-09 21:24:30

 Super Tracz

Użytkownik

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 248
Punktów :   

Re: obóz zimowy

skąd nagle 28 osób na roku?

Offline

 

#12 2012-12-09 22:16:29

 Madzia

Użytkownik

9577095
Skąd: Lidzbark Warmiński/Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 144
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Popieram Janinę:P

Offline

 

#13 2012-12-09 22:17:37

Quba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 117
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Super Tracz napisał:

skąd nagle 28 osób na roku?

Ciebie licze raz 10...

Offline

 

#14 2012-12-10 05:44:09

 skrzynka

Użytkownik

8889235
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-01-21
Posty: 257
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Też popieram Pawła; ) myślę że powinno być jasno napisane za co i ile płacimy,a o resztę nie powinniśmy się martwić.

Offline

 

#15 2012-12-10 12:16:19

Madzio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 93
Punktów :   

Re: obóz zimowy

Moim zdaniem powinni wyrazić się bardziej jasno, jak również z mojego punku widzenia każdy powinien mieć możliwość wyboru transportu na ten obóz. Ja sobie nie mogę pozwolić na 10 dni bez treningu i jakoś nie wyobrażam sobie jechać na ten obóz pociągiem i ciągnąć za sobą roweru, rolek do jazd na rowerze, sprzętu pływackiego, sprzętu do ćwiczeń, 3 par butów, pompki do roweru, piłki lekarskiej, torby ciuchów na zmianę itp..
A po za tym zasady wykonania obozu, co zalicza, co za przedmioty zaliczane są na tym obozie itp.
I dokładnie finansowanie, za co mamy zapłacić a za co nie, co będzie opłacone, czy tylko noclegi czy noclegi i jedzenie itp..
mam ochote rozjebać kogoś kto organizuje ten obóz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl